CV – część III

Teraz czas na napisanie o naszym wykształceniu. Tutaj warto tylko napisać, że skończone szkoły wpisujemy od najbardziej aktualnego. Kończymy na szkole średniej. Nikogo nie interesuję, że skończyliście szkołę podstawową czy gimnazjum.

W doświadczeniu zawodowym podobnie jak w przypadku wykształcenia podajemy od najbardziej bieżącego. Uwzględnić trzeba nazwę firmy w której się pracowało, datę rozpoczęcia pracy oraz jej zakończenia. Ale najważniejszą rzeczą jest napisanie co w takiej firmie robiliśmy, bo to jest najważniejsze w cały CV.

Jeżeli chodzi o języki obce to tutaj sprawa jest banalnie prosta. Wpisujemy języki które znamy oraz na jakim poziomie dany język mamy. W przypadku gdy posiadasz jakieś dokumenty na potwierdzenie tego, że mówisz np. bardzo dobrze po angielsku, to również zawrzyj to w swoim CV. Nigdy nie pisz nie prawdy w CV, bo prędzej czy później wyda się wszystko, a Ty stracisz szybciej pracę niż ją dostałeś. Prawda zawsze wychodzi na wierzch, szczególnie w CV jak będziesz musiał wykazać się na jakimś stanowisku.

4 Komentarze

  1. Wydaje mi się że pisanie cv nie jest prostą sprawą. Trzeba coś takiego wymyślić aby przykuło uwagę czytającego.

  2. hehe z takim tytułem to może być różnie. Kto wie może osoba będzie na tyle zabawna, że jej się taki pomysł spodoba.

Komentowanie jest wyłączone.