
Teraz czas na napisanie o naszym wykształceniu. Tutaj warto tylko napisać, że skończone szkoły wpisujemy od najbardziej aktualnego. Kończymy na szkole średniej. Nikogo nie interesuję, że skończyliście szkołę podstawową czy gimnazjum.
W doświadczeniu zawodowym podobnie jak w przypadku wykształcenia podajemy od najbardziej bieżącego. Uwzględnić trzeba nazwę firmy w której się pracowało, datę rozpoczęcia pracy oraz jej zakończenia. Ale najważniejszą rzeczą jest napisanie co w takiej firmie robiliśmy, bo to jest najważniejsze w cały CV.
Jeżeli chodzi o języki obce to tutaj sprawa jest banalnie prosta. Wpisujemy języki które znamy oraz na jakim poziomie dany język mamy. W przypadku gdy posiadasz jakieś dokumenty na potwierdzenie tego, że mówisz np. bardzo dobrze po angielsku, to również zawrzyj to w swoim CV. Nigdy nie pisz nie prawdy w CV, bo prędzej czy później wyda się wszystko, a Ty stracisz szybciej pracę niż ją dostałeś. Prawda zawsze wychodzi na wierzch, szczególnie w CV jak będziesz musiał wykazać się na jakimś stanowisku.
Ja chyba nie ma po co składać żadnych cv bo nie znam żadnego języka 🙁 Chyba muszę pójść na jakiś kurs.
Wydaje mi się że pisanie cv nie jest prostą sprawą. Trzeba coś takiego wymyślić aby przykuło uwagę czytającego.
Może zamiast tytułu CurriculumVitea dac tytuł „Pewnie masz już dość czytania CV”.
hehe z takim tytułem to może być różnie. Kto wie może osoba będzie na tyle zabawna, że jej się taki pomysł spodoba.