CV – część II

Druga część tego jak wskazówek jak napisać dobre CV.

W pisaniu CV trzeba zwrócić jeszcze uwagę na rzeczy, które wpisujemy w danych kontaktowych. Powinno się tam znaleźć przede wszystkim adres zamieszkania, na który będzie wysyłana korespondencja, numer telefonu aby osoba mogła z nami się skontaktować oraz adres mailC. Sporo osób popełnia ten błąd że w nazwie adresu znajdują się takie słowa jak: dziewczynka@, koffam@. Pod żadnym pozorem nie umieszczaj takich adresów w danych kontaktowych. Lepiej założyć nowy numer, który będzie składał się z imienia i nazwiska. Jeżeli chodzi o numer telefony to trzeba pamiętać aby głos na poczcie głosowej nie był typu: „Cześć, Teraz nie mogę zadzwonić, sorry”. Nagraj dobrą wiadomość głosową.

Czasami zdarzyć się może, że w CV będzie wymagane zdjęcie. Jeżeli takowego nie posiadasz, albo masz ale na którym Ciebie nie można już rozpoznać, albo jesteś ubrano nieelegancko, to na wstępie Twoje CV zostanie odrzucone. Pamiętaj zrobieniu eleganckiego zdjęcia.

Część III już nie długo.

4 Komentarze

  1. haha koksik też sobie wybrałeś maila 🙂 Ja to akurat wiedziałam. Tylko na zdjęciu wyglądałam strasznie bo nie elegancko.

  2. Nie dobrze. Zaraz będę musiał dopracować moje CV i mam nadzieję, że chociaż jedna osoba odpowie na moje zgłoszenie.

Komentowanie jest wyłączone.