CV – część I

Każdy w pewnym etapie naszego życia będzie musiał stoczyć walkę z napisaniem swojego pierwszego Curriculum Vitae czyli w skrócie CV. Nie jest to zadanie łatwe ani też zbytnio skomplikowane. Można mieć z napisaniem go wiele trudności. Dlatego ten artykuł będzie poświęcony w skrócie na co trzeba zwrócić uwagę przy tworzeniu CV.

Ogólnie długość CV nie powinna przekroczyć 2-4 stron dlatego, że osoba która będzie sprawdzała takie CV będzie już zmęczona sprawdzaniem setnego egzemplarza, który zawiera 7 stron. CV powinno być napisane szczegółowo, ale bez przesady.

Przy pisaniu CV trzeba zwrócić uwagę na to jaką czcionkę się do pisania wybrało. Ja proponuję czcionkę Calibri (Tekst podstawowy). Niektórzy zalecają Times New Roman, ale ja do takich osób się zdecydowanie nie zaliczam. W CV nie ma mowy na popełnianie jakich kol wiek błędów, czy to będą błędy literowe, czy ortograficzne (Te to już w zupełności nie powinny się znaleźć w CV). Najlepiej pogrubiać znaczące tytuły, tak aby wszystko wyglądało w miarę czytelnie.

5 Komentarze

  1. My do szkoły musimy napisać CV. Dziękuje za porady, które się przydadzą jak tylko zacznę pisać swoje cv.

  2. Ja tam zmieściłem się z treścią na cv na jednej kartce 🙂 Nie wiem co mam w nim napisac takiego żeby zajęło mi minimum 2 strony.

  3. Ja wybrałam czcionkę Times New Roman. Większość osób taką wybiera więc moim zdaniem nie ma co wydziwiać.

  4. Ja też kiedyś musiałem napisać do szkoły CV, pamiętam że dostałem 3 🙂
    Pozdrawiam a przy okazji artykuły nawet fajne ;p

  5. Cieszę się że podobają moje artykuły. Ja nie pamiętam abym pisał jakiekolwiek cv, ale mogło się dużo w tej kwestii zmienić bo już jestem trochę stary.

Komentowanie jest wyłączone.